پیش‌بینی ارزش بازار پلاستیک‌های بازیافتی در سال ٢٠٢۴

پیش بینی می شود که با افزایش تقاضای صنایع برای استفاده از پلاستیک های بازیافتی ارزش بازار این پلاستیک ها در سال 2024 به بیش از 64 میلیارد دلار برسد که این موضوع در کنار کاهش تقاضا برای سوخت‌های فسیلی می تواند عاملی باشد برای افت کلی تقاضای محصولات پالایشگاهی. به گزارش اینپیا به نقل […]

پیش بینی می شود که با افزایش تقاضای صنایع برای استفاده از پلاستیک های بازیافتی ارزش بازار این پلاستیک ها در سال 2024 به بیش از 64 میلیارد دلار برسد که این موضوع در کنار کاهش تقاضا برای سوخت‌های فسیلی می تواند عاملی باشد برای افت کلی تقاضای محصولات پالایشگاهی.

به گزارش اینپیا به نقل از مرکز مطالعات زنجیره ارزش، پیش بینی ها نشان می دهد که در بخش‌های بالادستی، کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی باعث تعطیلی پالایشگاه‌ها می‌شود. در پایین‌دست نیز تمایل واحدهای تجاری برای استفاده از پلاستیک‌های بازیافتی افزایش پیدا می‌کند.

در 5 سال اخیر تقاضا برای خودروهای دیزلی در اروپا از 53% به 21% کل تقاضا رسیده است. خودروهای بنزینی نیز از سال 2019 افت 41% را تجربه کرده‌اند.در مقابل تقاضای خودروهای الکتریکی افزایش داشته است.

تقاضا برای پلاستیک، روی کاغذ، پشتیبان ادامه فعالیت پالایشگاه‌ها خواهد بود، اما در عمل مشاهده می‌شود که این اتفاق نیفتاده است و تولید نفتا به تنهایی نمی‌تواند پالایشگاه‌ها را فعال نگه دارد.

استفاده از پلاستیک‌های بازیافتی در صنعت بسته‌بندی‌ نسبت به سال گذشته 20% درصد افزایش داشته است و سال گذشته سهم آن از کل پلاستیک مصرفی بسته‌بندی 8.2% بوده است.

شرکت‌ها و مشتریان به دنبال افزایش سهم پلاستیک بازیافتی در سبد خود هستند. بنابراین منطقی است از این فرصت برای توسعه جریان‌های سودده استفاده شود که زمینه رشد را برای آینده نیز فراهم کنند.