چالش‌های محصول DOP محور اصلی چهل و یکمین جلسه کمیسیون بازرگانی انجمن ملی صنایع پلیمرایران

در چهل و یکمین جلسه کمیسیون بازرگانی انجمن ملی صنایع پلیمر ایران، دو موضوع از جمله بررسی پیشنهادات رفع معضل محصول DOP و همچنین بررسی کف عرضه محصولات پتروشیمی در  تابستان 1401 مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. به گزارش اینپیا؛ محوریت این جلسه در وهله نخست حول مسائل مرتبط با محصول DOP اعم […]

در چهل و یکمین جلسه کمیسیون بازرگانی انجمن ملی صنایع پلیمر ایران، دو موضوع از جمله بررسی پیشنهادات رفع معضل محصول DOP و همچنین بررسی کف عرضه محصولات پتروشیمی در  تابستان 1401 مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش اینپیا؛ محوریت این جلسه در وهله نخست حول مسائل مرتبط با محصول DOP اعم از فرمول قیمت گذاری، حاشیه سود و عرضه و سپس عدم عرضه آن در بورس کالا بود. ذیعنفان این محصول که در جلسه حضور داشتند خواهان بررسی بیشتر، برگزاری جلسه با سازمان های ذیربط و همچنین مذاکره با پتروشیمی شازند اراک به عنوان تنها تولیدکننده این ماده بودند تا از این طریق مشکلات به وجود آمده حل شود. آنچه سبب انتقاد تولیدکنندگان این حوزه شده و توجه به حل مشکلات مربوط به dop را مهم می‌سازد، از دست دادن بازار خارجی، تعدیل نیرو و تعطیلی واحدهای تولیدی با توجه به عدم عرضه و افزایش شدید قیمت این ماده اولیه است که بر اساس نتیجه‌گیری این جلسه قرار بر این شد تا پیشنهادات مطرح شده مورد بررسی قرار گرفته و جهت اقدام ارزیابی شود.

در بخش دیگری از چهل و یکمین جلسه کمیسیون بازرگانی انجمن ملی صنایع پلیمر ایران، به موضوع بررسی کف عرضه محصولات پتروشیمی در تابستان 1401 پرداخته شد. با توجه به پیگیری‌های انجمن، اکثر گروه‌های کالایی نسبت به فصل بهار افزایش داشته است، اما تمامی حضار در این جلسه بر این موضوع تاکید داشتند که کف عرضه هفتگی برای تمامی گریدهای گروه‌های کالایی باید به صورت مجزا و تک به تک رعایت شود چرا که رعایت کف عرضه گروه کالایی سبب التهاب در برخی از گروه‌های خاص به دلیل تقاضای بیشتر در بازار می‌شود.