کاهش 10 هزار تومانی بهای «EPVC»

قیمت پایه «EPVC»در بورس کالا 10 هزار تومان کاهش یافت.

قیمت پایه «EPVC»در بورس کالا 10 هزار تومان کاهش یافت.

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی پلیمر ایران، به دنبال افزایش قیمت «EPVC» برخی تولید کنندگان چرم مصنوعی نسبت به این موضوع اعتراض خود را اعلام کردند و بر همین اساس نامه به انجمن ملی پلیمر ایران ارسال و خواستار اصلاح نحوه قیمت گذاری شدند. این نامه به پتروشیمی اروند و صنایع پایین دستی نیز منعکس شد.

از همین رو،چندی پیش جلسه ای با حضور اعضای هیئت مدیره انجمن ملی پلیمر ایران و مدیران پتروشیمی اروند برگزار و مشکلاتی که در این زمینه رخ داده بود مطرح شد. با توجه به رویکرد مثبت مدیران پتروشیمی اروند ، خروجی این جلسه برگزاری جلسه دیگری در هفته گذشته با حضور اعضای هیئت مدیره اتحادیه  تولید کنندگان و صادرکنندگان چرم مصنوعی ، دفتر توسعه صنایع تکمیلی و همچنین مدیران پتروشیمی اروند برگزار شد که در نهایت منجر به اصلاح قیمت و کاهش حدودا  10 هزار تومانی بهای  «EPVC» در بازه زمانی هفته آخر خردادماه و هفته نخست تیرماه شد.

در حقیقت موضوعی که صورت گرفته بود پیروی از یک فرمول نامتناسب برای قیمت گذاری بود که این موضوع اصلاح شد.

لازم به ذکر است، بزرگترین مصرف کننده «EPVC»صنعت چرم مصنوعی  است اگرچه بعضا در برخی صنایع نیز این محصول کاربرد دارد. ولی 90 درصد این محصول در صنعت چرم مصنوعی مورد استفاده قرار گرفته و پایه مواد اولیه بخش‌هایی از صنعت کیف و کفش است.

بی تردید این موضوع حاصل تلاش های انجمن ها و تشکل های صنعتی است از جمله  اتحادیه  تولید کنندگان و صادرکنندگان چرم مصنوعی ایران و انجمن ملی پلیمر ایران می‌باشد.

امید است با این اصلاح قیمت، تولید کنندگان چرم مصنوعی جان تازه ای بگیرند.