کدام محصولات پتروشیمی ملزم به ارائه در بورس کالا نیستند؟

به گزارش اینپیا، در ماده 3 این دستورالعمل آمده است:

 

به منظور جلوگیری از هرگونه وقفه در تامین خوراک مجتمع های پتروشیمی، کاهش ظرفیت تولید و ممانعت از افزایش قیمت ناشی از کمبود عرضه و التهاب در بازار، تمامی عرضه کنندگان خوراک های گاز، مایع و همچنین خوراک های بین مجتمعی (که با هدف تولید محصول نهایی پتروشیمی مبادله می شود) مکلفند خوراک تحویلی به واحدهای مذکور را خارج از شبکه بورس، تامین نمایند.

تبصره – نرخ ارز ملاک عمل خوراک تحویلی دولت به مجتمع های پتروشیمی، خوراک بین مجتمع های پتروشیمی و قیمت پایه محصولات پتروشیمی در بورس های کالایی همگی به طور یکسان بر مبنای نرخ تسعیر ارز اعلامی بانک مرکزی است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *