کف عرضه استایرن مونومر اصلاح شد

به گزارش اینپیا؛ پیرو وضعیت اورهال پتروشیمی پارس در جلسه امروز کمیته تخصصی پتروشیمی مقرر شد اصلاح مقدار کف عرضه استایرن مونومر به صورت مستمر در طول پنج هفته وضعیت اورهال این پتروشیمی توسط ان پی سی و با نسبت ۲۵ درصد برای رنگ و رزین و ۷۵ درصد برای پلی استایرن انجام شود. با […]

به گزارش اینپیا؛ پیرو وضعیت اورهال پتروشیمی پارس در جلسه امروز کمیته تخصصی پتروشیمی مقرر شد اصلاح مقدار کف عرضه استایرن مونومر به صورت مستمر در طول پنج هفته وضعیت اورهال این پتروشیمی توسط ان پی سی و با نسبت ۲۵ درصد برای رنگ و رزین و ۷۵ درصد برای پلی استایرن انجام شود. با توجه به این موضوع التهاب در بازار این ماده اولیه به زودی رفع می شود. همچنین بر اساس تصمیمات جلسه امروز خوراک پتروشیمی انتخاب هم کاهش یافته که این امر هم زمینه تامین نیاز صنایع تکمیلی را بیشتر از قبل فراهم می‌کند.
به گفته عباس غلامی، مدیر دفتر توسعه صنایع تکمیلی شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران، هر هفته ۷۰۰ تن برای رنگ و رزین به طور مستمر عرضه خواهد شد و در صورت نیاز با توجه به رصد وضعیت رقابت در پلی استایرن از ظرفیت آن برای رنگ و رزین استفاده می‌شود.
بر اساس این خبر، معاملات استایرن مونومر در هفته گذشته به دلیل رقابت 129 درصدی ابطال شد، از همین رو رسیدگی به موضوع عرضه این ماده اولیه فراتر از دستور در جلسه هشتاد و پنجم کمیته تخصصی پتروشیمی مورد بررسی قرار گرفت که این موضوع مورد انتقاد نماینده اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی در این جلسه شد.