گزارش یازدهمین دوره نمایشگاه پلاست ایندیا 2023

یازدهمین دوره نمایشگاه بین المللی صنعت پلاستیک هند (Plast India 2023) که در تاریخ  1 الی 5 فوریه در منطقه دهلی نو – هند با متراژ 12 میلیون متر مربع در 14 سالن توسط فدراسیون پلاست ایندیا برگزار شد. در این نمایشگاه 1519 شرکت از 35 کشور جهان غرفه داشتند. در این نمایشگاه معتبر جهانی […]

یازدهمین دوره نمایشگاه بین المللی صنعت پلاستیک هند (Plast India 2023) که در تاریخ  1 الی 5 فوریه در منطقه دهلی نو – هند با متراژ 12 میلیون متر مربع در 14 سالن توسط فدراسیون پلاست ایندیا برگزار شد. در این نمایشگاه 1519 شرکت از 35 کشور جهان غرفه داشتند.

در این نمایشگاه معتبر جهانی پیشرفته ترین ماشین آلات خط تولید صنایع پلیمر، پلاستیک، لاستیک و همچنین صنعت بازیافت، صنایع ماشین آلات کمکی، قالب، سیستم های خنک کننده، دستگاه های حرارتی و کنترلی، نیوماتیک هیدرولیک، مواد اولیه پلیمری، شیمیایی و پلاستیک، افزودنی های مستربچ، کامپوزیت، پرکننده ها، تقویت کننده،  بسته بندی، سیلو ذخیره سازی و تجهیزات آن، کدنویسی و برندینگ، نهادهای ترویج تجارت و انجمن های حرفه ای، موسسات تحقیق و توسعه، آموزش و پرورش، و …. به معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفت.

در این نمایشگاه 6 شرکت ایرانی از جمله، هلدینگ خلیج فارس، پتروشیمی جم، پتروبن،  SPII، پلیمر سل و انجمن ملی صنایع پلیمر ایران غرفه داشتند.

چندین ماه قبل از شروع نمایشگاه با نماینده رسمی برگزار کننده پلاست ایندیا در ایران مذاکراتی صورت گرفت و انجمن برای اخذ غرفه اقداماتی را انجام دادند و اطلاع رسانی پوستر نمایشگاه در کانالهای انجمن، سایت و همچنین ارائه پوستر از طریق غرفه انجمن در نمایشگاه ایران پلاست صورت گرفت. همزمان با برگزاری نمایشگاه، انجمن ترویج صادرات پلاستیک (The plastics export peomotion council) با اسپانسری وزارت بازرگانی و صنایع هند برنامه ای به نام RBSM ترتیب دادند و از تولیدکنندگان سراسر جهان دعوت به عمل آمد تا در این برنامه در قالب هیات تجاری حضور یابند .انجمن ملی نیز همچون دوره قبلی برگزاری این نمایشگاه به سبب ارتباطاتی که با برگزار کنندگان برنامه مذکور داشتند تمامی اطلاعات لازم را از طریق کانال های اطلاع رسانی در اختیار اعضا قرار داده و در تمامی مراحل تکمیل فرم های ثبت نام و اخذ ویزا راهنمایی های لازم را ارائه دادند.

شرکت کیمیاران، گیتی سازان، مشاور پتروشیمی هلدینگ خلیج فارس، گرانول انیسی، مدرن صنعت، آوند پلاست کرمان، طب پلاستیک نوین و انجمن ملی صنایع پلیمر ایران از شرکت های ایرانی بودند که در هیات تجاری حضور و در جلسات دو جانبه شرکت داشتند.

به فاصله یک ماه قبل از شروع نمایشگاه نیز به اعضای رسمی تشکل به ویژه اعضای صادرکننده جهت دریافت بروشور و کاتالوگ محصولات ایشان، اطلاع رسانی صورت گرفت تا در غرفه انجمن به نمایش گذاشته شوند.

در روزهای نمایشگاه طبق برنامه RBSM جلسات دو جانبه ای در سالن 7D که به این منظور فراهم شد9ه بود، برگزار گردید که برای انجمن ملی صنایع پلیمر نیز میزی در نظر گرفته شد. پس از شروع جلسات دو جانبه استقبال گسترده ای از انجمن صورت گرفت و تولیدکنندگان مختلف در حوزه های کامپاند، مستربچ، افزودنی ها، رنگدانه، تولید ماشین آلات صنعت پلیمر، دستگاه های خنک کننده و … به مذاکره با نماینده انجمن نشستند و تقاضای ارتباط با تولید کنندگان ایرانی برای مراودات تجاری بیشتر را داشتند.

پیرامون جلسات دو جانبه نیز مصاحبه ای با نماینده انجمن جهت ترویج صادرات پلاستیک هند و مصاحبه دیگری با تلویزیون پلاستیک هند صورت گرفت و در این مصاحبه انجمن ملی، اعضا و حوزه فعالیت انجمن معرفی گردید.

در روز های نمایشگاه استقبال گسترده ای از غرفه انجمن نیز صورت گرفت. شرکت های هندی علاقه مندی زیادی جهت ارتباط موثر با شرکت های ایرانی در جهت خرید و فروش محصولات و ماشین آلات به ایشان داشتند. در این راستا تمامی اطلاعات جمع آوری شده و به صورت یک دیتا بیس متمرکز در سایت انجمن بارگزاری میشود.

از دیگر موضوعات جالب نمایشگاه از پاویون کشورهای مختلف از جمله آلمان، قطر، ویتنام و … بود که به صورت متمرکز در نمایشگاه حضور داشتند.همچنین در راستای حفاظت از محیط زیست غرفه های متعددی در حوزه بازیافت و biodegradable فعالیت داشتند و این موضوع از اهمیتی بالایی در این نمایشگاه برخوردار بود.

در حاشیه نمایشگاه دیدار و گفتگویی با دبیر اجرایی انجمن پلاستیک هند به منظور ایجاد روابط گسترده میان دو انجمن در راستای معرفی صنایع تولیدی دو کشور به یکدیگر انجام پذیرفت.

پیشنهادات آتی برای گسترش همکاری با صنایع پلاستیک هند پیرو نمایشگاه پلاست ایندیا 2023

  • برنامه ریزی در خصوص حضور هیات تجاری هند در نمایشگاه ایران پلاست 1402
  • دعوت از شرکت های علاقه مند هندی برای اخذ غرفه در نمایشگاه ایران پلاست 1402
  • برنامه ریزی به منظور عقد تفاهم نامه با انجمن پلاستیک هند در راستای ایجاد ارتباطات گسترده میان دو انجمن
  • طبقه بندی اطلاعات دریافتی از تولیدکنندگان حوزه کامپاند، مستربچ، ماشین آلات و سایر حوزه های پلیمری از رابط های هندی و اطلاع رسانی این شرکت ها در بخش مستقلی در سایت انجمن
  • دعوت از هیات مدیره انجمن پلاستیک هند به عنوان سخنران در همایش اقتصاد 1402

 

 

برای مشاهده گالری تصویری نمایشگاه اینجا کلیک کنید

به زودی اطلاعات تماس شرکت‌های هندی در صنعت پلیمر و پلاستیک در سایت اینپیا، اطلاع‌رسانی می‌شود