نمایشگاه اصفهان پلاست؛ صنعتی است نه محصول محور

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران (اینپیا)، شالباف مدیر اجرایی نمایشگاه اصفهان پلاست در گفت و گو با اینپیا با اشاره به ویژگی های این دوره از نمایشگاه نسبت به دوره های پیشین آن، گفت: نمایشگاه امسال به لحاظ ظرفیت و متراژ بالاترین میزان را نسبت به دوره های قبل دارد. وی در همین […]

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران (اینپیا)، شالباف مدیر اجرایی نمایشگاه اصفهان پلاست در گفت و گو با اینپیا با اشاره به ویژگی های این دوره از نمایشگاه نسبت به دوره های پیشین آن، گفت: نمایشگاه امسال به لحاظ ظرفیت و متراژ بالاترین میزان را نسبت به دوره های قبل دارد.

وی در همین ارتباط توضیح داد: اصفهان پلاست این دوره با حضور 135 شرکت و در فضایی حدود 10 هزار متر مربع و با 4 سالن برگزار می شود؛ البته این ظرفیت کامل نمایشگاه است به طوری که به دلیل افزایش درخواست ها، 50 درصد از فضای پارکینگ نیز به این مجموعه جهت حضور واحدهای شرکت کننده اضافه شده است.

به گفته وی پاسخ به تقا ضاهای دیگر به دلیل ظرفیت کامل و اضافه شدن فضاهای جانبی به این مجموعه، امکان پذیر نبود.

شالباف با اشاره به همفکر حداکثری با تشکل های مربوطه و واحدهای ذینفع جهت برگزاری این نمایشگاه، اظهار امیدواری کرد که نمایشگاه به لحاظ بازدیدکنندگان حضور پررنگی را تجربه کند.

به گفته این مقام اجرایی در بیشتر نمایشگاه های استانی، حضور شرکت های خارجی به واسطه نمایندگان آنها صورت می گیرد؛ این در حالی است که در این نمایشگاه، تولیدکنندگان خارجی به صورت مستقیم حضور یافته اند.

وی در خصوص حضور مقام های مسئول در مراسم افتتاحییه احتمال داد که استاندار اصفهان، رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن استان و روسای تشکل ها حضور یابند. وی همچنین از حضور محتشمی پور و کیانی در مراسم افتتاحیه نمایشگاه امسال خبر داد.

شالباف در خصوص ترکیب شرکت کنندگان، گفت: در این نمایشگاه 5 گروه کالایی شامل؛ مواد اولیه پتروشیمی با 35 درصد، ماشین سازان با 35 درصد، محصولات ساخت و نیمه ساخته شده با 21 درصد و خدمات فنی و مهندسی و کامپوزیت های پلیمری در مجموع با 9 درصد، است.

شالباف افزود: حضور دو گروه کالایی مواد اولیه پتروشیمی و ماشین سازان در مجموع با 70 درصد، نشان دهنده صنعت محور بودن آن است نه محصول محور.

وی در پایان درباره ارزیابی از میزان استقبال از این دوره نمایشگاه گفت: با توجه به میزان اطلاع رسانی گسترده ای که انجام شده است از کشورهای؛ چین، ترکیه، ارمنستان، عراق و افغانستان برای حضور به صورت هیئت یا انفرادی جهت بازدید از این نمایشگاه اعلام آمادگی شده است.

دهمین نمایشگاه اصفهان پلاست عصر امروز 12 آبان ماه ساعت 15 به صورت رسمی افتتاح می شود و به مدت سه روز تا 15 آبان ماه، میزبان بازدیدکنندگان است.

نقشه سالن های نمایشگاه اصفهان پلاست 1394