رسما دلار وارد کانال 33 هزار تومانی شد/ تحریم ها اثری ندارد!! دلار تا کجا پیش میرود؟

اسکناس آمریکایی حالا در کانال 33 هزارتومانی سکنی گزیده است و این یعنی رشد نزدیک به 20 درصدی آن از زمان شروع به کار دولت جدید. بی تردید میتوان این رشد بی سابقه را علاوه بر ناکارآمدی اقتصادی به عدم برگزاری مذاکرات احیای برجام مرتبط دانست. ناامیدی برجامی به اوج خود در میان معامله گران […]

اسکناس آمریکایی حالا در کانال 33 هزارتومانی سکنی گزیده است و این یعنی رشد نزدیک به 20 درصدی آن از زمان شروع به کار دولت جدید. بی تردید میتوان این رشد بی سابقه را علاوه بر ناکارآمدی اقتصادی به عدم برگزاری مذاکرات احیای برجام مرتبط دانست. ناامیدی برجامی به اوج خود در میان معامله گران رسیده است که با وجود تشدید تحریم ها بیشترین فشار افزایشی را به بهای دلار آورده است.
از سویی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، روز چهارشنبه 18 خرداد 1401قطعنامه‌ای را که ایران را به عدم همکاری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی متهم می‌کند به تصویب رساند. در این رابطه بررسی هسته مرکزی بازار حکایت از جو هیجانی در بین معامله گران قیمت دلار به علت قطعنامه شورای حکام علیه ایران دارد و این در حالیست که دولت تمام تلاش خود را در جهت کاهش نرخ دلار انجام داد.
طی هفته گذشته اعلام شد که بانک مرکزی اقدامات جدیدی را برای مهار قیمت دلار استارت زده است و با تصویب سران سه قوه، به بانک مرکزی ماموریت داده شده تا با دخالت در بازار و استفاده از منابع ارزی قیمت دلار در بازار را مهار کند و به هدف مورد نظر یعنی سیاست رساندن دلار به قیمت 29 هزار تومان برساند؛ اما اتفاق خاصی رخ نداد و بازار بی توجه به این اقدامات مرزهای مقاومتی را یکی یکی پشت سر گذاشت. حالا که دولت با افزایش بی رویه عرضه ارز توان کنترل بازار هیجانی را ندارد و خریداران بازار بی توجه به هر اقدامی بیشترین معاملات ارزی را شکل میدهند، باید در انتظار شکاف عمیق تری در اقتصادی باشیم که به شدت وابسته به تغییرات نرخ ارز است. دلار علاقه ای به توقف ندارد!