1600 واحد تولیدی راکد تا پایان سال احیا می‌شود

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و رئیس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با بیان اینکه تا پایان امسال یک هزار و ۶۰۰ واحد تولیدی راکد احیا می‌شود، گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۸۵۰ واحدتولیدی راکد درسطح کشور احیا شده است. به گزارش اینپیا به نقل از شاتا، […]

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و رئیس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با بیان اینکه تا پایان امسال یک هزار و ۶۰۰ واحد تولیدی راکد احیا می‌شود، گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۸۵۰ واحدتولیدی راکد درسطح کشور احیا شده است.

به گزارش اینپیا به نقل از شاتا، علی رسولیان در حاشیه افتتاح دومین نمایشگاه توانمندی‌های صنایع کوچک و متوسط استان لرستان با اشاره به اهمیت احیا واحدهای تولیدی راکد اظهارداشت: براساس برنامه‌ریزی انجام شده هزار و 600 واحد راکد تا پایان سال در سطح ملی احیا می‌شود.

وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون از تعداد یکهزار و 600 واحد راکد کشور که قرار است امسال احیا شوند، حدود 850 واحد احیا شده و مابقی نیز با توجه به پایشی که انجام شده و نگاهی که وزیر صمت به این حوزه دارند در قالب کلینیک‌های کسب و کار و تزریق تسهیلات تا پایان سال احیا می‌شوند.

معاون وزیر صمت عنوان کرد: براساس برآوردهایی که داریم سطح بهره‌برداری از واحدهای تولیدی درکشور نیز درحال افزایش است و تاکنون بیش از 4 هزار و 300 واحد درشهرک‌ها و نواحی صنعتی درمرحله نصب ماشین‌آلات هستند که امیدواریم 70 درصد این واحد ها تاپایان سال به بهره‌برداری برسند.

رسولیان بیان کرد: بخش عمده ای از احیای واحدهای راکد از طریق مشارکت سرمایه گذار جدید انجام می‌شود و تنها 10 درصد مشکل واحدهای تولیدی تسهیلات است.

۱۰هزار هکتار به مساحت شهرک‌های صنعتی کشور اضافه می‌شود

وی همچنین گفت: امسال حداقل ۱۰ هزارهکتار اراضی به شهرک‌های صنعتی کشور با اولویت مناطق کم برخوردار نیازمند توسعه سرمایه‌ گذاری اضافه می‌شود.

معاون وزیر صمت با بیان اینکه حدود 97 درصد صنعت کشور را صنایع کوچک، متوسط و خرد تشکیل می‌دهند، اظهار داشت: بخش عمده‌ای از اشتغال کشور از محل فعالیت بنگاه‌های کوچک و متوسط تامین می‌شود.

رسولیان با بیان اینکه در شرایط سخت تحریم‌ها صنایع کوچک توانسته‌اند نقش موثری ایفا کنند، افزود: خوشبختانه امروز بسیاری از نیازهای کشور در داخل شهرک‌ها و نواحی صنعتی تولید و با توجه به اینکه حجم بسیاری از کالاها قبلا از خارج وارد می‌شد این صنایع کوچک ما را از وابستگی به خارج نجات دادند.