گزارش نهایی k2022 منتشر شد

176هزار بازدیدکننده و 70 درصد مشارکت بین المللی در هفتادمین نمایشگاه k

نمایشگاه K در دوسلدورف آلمان همواره به عنوان محرک نوآوری برای صنعت جهانی پلاستیک و لاستیک شناخته می شود و روند فناوری را برای یک دوره سه ساله بعدی مشخص می کند. بعد از سه سال دوباره به صورت رو در رو در سطح جهانی ایده‌ها را مبادله کنیم، ویژگی K 2022 بود. روحیه ای […]

نمایشگاه K در دوسلدورف آلمان همواره به عنوان محرک نوآوری برای صنعت جهانی پلاستیک و لاستیک شناخته می شود و روند فناوری را برای یک دوره سه ساله بعدی مشخص می کند. بعد از سه سال دوباره به صورت رو در رو در سطح جهانی ایده‌ها را مبادله کنیم، ویژگی K 2022 بود. روحیه ای عالی در میان سه هزار و 37 غرفه‌دار دیده می شد. این شرکت‌ها با اشاره به روابط نویدبخش با مشتریان و انعقاد قراردادهای تجاری متعدد، تا حدی، خودجوش، پیش‌رفت‌های فوق‌العاده خوب و تمایل قابل توجهی برای سرمایه‌گذاری را در بین بازدیدکنندگان تجاری گزارش کردند.

k  در دوسلدورف بار دیگر بالاترین انتظارات را برآورده کرد. «ارهارد واینکمب» ، مدیر عامل نمایشگاه دوسلدورف می‌گوید: این نمایشگاه بین‌المللی، کامل‌ترین و مبتکرانه‌ترین نمایشگاه تجاری بین المللی در صنعت پلاستیک و لاستیک است. این دوره از نمایشگاه به طور چشمگیری نشان داد که شبکه سازی های چهره به چهره، جلسات رو در رو و تجربیات فیزیکی حضور در نمایشگاه چقدر ارزشمند است. ما بسیار راضی هستیم که می بینیم K 2022 در ارسال سیگنال های قوی به عنوان یک محرک نوآوری در صنعت موفق بوده و غرفه داران ما با تعداد زیادی مشتری بین المللی با قدرت تصمیم گیری بالا تجارت کردند.

176000 بازدیدکننده تجاری از تمام قاره ها به دوسلدورف سفر کردند. مشارکت بین المللی (غرفه گذار و بازدیدکننده) بیش از 70 درصد بود. بازدیدکنندگان متخصص در K امسال از 157 کشور به راین سفر کردند. در کنار آلمان، کشورهای اروپایی که بیشترین حضور را داشتند عبارت بودند از: هلند، ایتالیا، ترکیه، فرانسه، بلژیک، لهستان و اسپانیا. با 42٪ بازدیدکننده خارجی، K  یک بار دیگر اهمیت جهانی خود را در صنعت پلاستیک به رخ کشید. هر چند مقررات قرنطینه در منطقه شرق آسیا روی حضور آنها در نمایشگاه اثر گذاشته بود ولی حضور نمایندگان ایالات متحده آمریکا، برزیل و هند بسیار پررنگ بود.

به روال معمول اکثریت بازدیدکنندگان در نظرسنجی ها اعلام کردند که بخش ماشین آلات و تجهیزات برای آنها در رتبه اول علاقه مندی قرار داشته است. برای حدود دو سوم بازدیدکنندگان نظرسنجی، ماشین آلات و ساخت و ساز کارخانه از نظر علاقه در رتبه اول قرار گرفتند. 57 درصد (5 درصد بیشتر از K 2019)، اعلام کردند که به مواد اولیه و افزودنی ها علاقه مندند و خصوصا بازیافت و پلاستیک های زیستی از محبوبیت خاصی برای آنها برخوردار بوده. برای 28 درصد بازدیدکنندگان هم محصولات نیمه تمام و قطعات فنی ساخته شده از پلاستیک و لاستیک دلیل اصلی آمدن به نمایشگاه بود. بیش از 70 درصد از کل بازدیدکنندگان مدیران ارشد و میانی سازمان های خود بودند.

98 درصد متخصصان حاضر در نمایشگاه به برگزارکننده K نمره عالی دادند!

در طول هشت روز، نمایشگاه K2022 نشان داد که با انتخاب موضوعات داغی همچون اقتصاد چرخشی، حفاظت از آب و هوا و دیجیتالی‌سازی هدف گیری درستی داشته است. 43 درصد بازدیدکنندگان قصد سرمایه گذاری بر روی بازیافت، دستیابی به پایداری و بهره وری انرژی و منابع تولید داشتند.

بخش های ویژه  K که بر روی سه موضوع داغ یاد شده تمرکز داشت نیز با استقبال بسیار خوبی مواجه شد. نمایش ویژه رسمی، “پلاستیک ها آینده را شکل می دهند”، بر چالش های اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی و راه حل های بالقوه پیرامون موضوعات راهنمای K در بحث ها و سخنرانی های با کیفیت بالا متمرکز شد و این نمایش در سراسر این نمایشگاه با استقبال خوبی روبرو شد. VDMA   به همراه 13 شرکت معظم در این خصوص اهمیت فناوری را به نمایش گذاشته و اطلاعات بسیاری را منتشر کردند.

در نمایشگاه K امسال در دوسلدورف، همچنین بحث های زیادی در مورد زبان تولید جهانی، OPC UA  وجود داشت. این استاندارد اجازه می دهد تا پارامترهای پردازش ماشین آلات و تجهیزات درگیر، با دقت بیشتر و به شیوه ای هدفمندتر هماهنگ شوند. این به نوبه خود یک پیش نیاز مهم برای مدیریت بهینه چرخشی است. 40 شرکت از هشت کشور در یک پروژه نمایشی OPC UA در نمایشگاه شرکت کردند.

دوره بعدی نمایشگاه در دوسلدورف سه سال بعد و از 8 تا 15 اکتبر 2025 (16 تا 23 مهرماه 1404) برگزار می شود.