بررسی قیمت و نحوه عرضه الکل توسط شرکت پتروشیمی شازند اراک و وضعیت بازار روغن دی.او.پی

به گزارش اینپیا؛ به نقل از  پایگاه خبری صنعت کفش (اسومس) روز شنبه ۵ شهریور ۱۴۰1، جلسه ای با حضور نمایندگی از انجمن ملی صنایع پلیمر ایران، جامعه صنعت کفش ایران، اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان چرم مصنوعی ایران و انجمن تولیدکنندگان DOP  با محوریت بررسی تخصصی موضوع قیمت و نحوه عرضه الکل توسط شرکت پتروشیمی […]

به گزارش اینپیا؛ به نقل از  پایگاه خبری صنعت کفش (اسومس) روز شنبه ۵ شهریور ۱۴۰1، جلسه ای با حضور نمایندگی از انجمن ملی صنایع پلیمر ایران، جامعه صنعت کفش ایران، اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان چرم مصنوعی ایران و انجمن تولیدکنندگان DOP  با محوریت بررسی تخصصی موضوع قیمت و نحوه عرضه الکل توسط شرکت پتروشیمی شازند اراک و همچنین وضعیت بازار روغن دی.او.پی تشکیل شد.

حاضران در جلسه پس از بحث و بررسی درخصوص موضوعات فوق‌الذکر، موارد زیر را بعنوان توافق اولیه، به تصویب رساندند:

· اقدام اخیر بورس کالا به منظور عرضه تلفیقی الکل علیرغم بالا بودن قیمت نسبت به قیمت های جهانی، یک اقدام مثبت رو به جلو تلقی می‌شود.

· پیش بینی می شود تداوم این اقدام همزمان با استمرار واردات الکل در ماه های آینده، منجر به تعادل عرضه و تقاضا و در نتیجه کاهش التهاب بازار DOP خواهد شد.

· با توجه به جایگاه انجمن تولیدکنندگان DOP، توقع می رود این تشکل حساسیت بیشتری نسبت به پایش بازار و مدیریت واردات روغن دی.او.پی داشته باشد.

· انجمن تولیدکنندگان DOP متعهد شد نسبت به مدیریت تداوم واردات الکل وارداتی و عرضه آن در بورس کالا اقدام نماید تا قیمت DOP در محدوده قیمت های جهانی (با توجه به هزینه ها) در اختیار صنایع پایین دستی قرار گیرد. بدیهی است این اقدام منجر به مدیریت قیمت تمام‌شده محصول تولیدی در واحدهای تولیدی و به تبع آن، دسترسی مصرف‌کنندگان نهایی به کالا با قیمت عادلانه گردد.

· پیش بینی می شود، با توجه به ادامه روند واردات الکل و عرضه تلفیقی در بورس کالا و مدیریت انجمن تولیدکنندگان DOP مشکل مشکل سهمیه واحدهای جدید، حل خواهد شد.