70 سال K – یک داستان موفقیت که در دوسلدورف ساخته شده است

نمایشگاه کوچکی که برای مصرف کننده‌ها با بسیاری از محصولات روزمره مانند جوراب‌های نایلونی آغاز شد، به نمایشگاه تجاری پیشرو در جهان برای کل صنعت پلاستیک و لاستیک تبدیل شد. امسال، K هفتادمین سالگرد خود را جشن می گیرد.70 سال K نه تنها به معنای آشنایی با پلاستیک در تمام جنبه‌های آن است، بلکه به […]

نمایشگاه کوچکی که برای مصرف کننده‌ها با بسیاری از محصولات روزمره مانند جوراب‌های نایلونی آغاز شد، به نمایشگاه تجاری پیشرو در جهان برای کل صنعت پلاستیک و لاستیک تبدیل شد. امسال، K هفتادمین سالگرد خود را جشن می گیرد.70 سال K نه تنها به معنای آشنایی با پلاستیک در تمام جنبه‌های آن است، بلکه به معنای ملاقات با افراد مشهور در نمایشگاه و کشف اختراعاتی است که بارها و بارها صنعت را متحول می‌کند. ما با افتخار به 70 سال پر از ایده ها، نوآوری ها و شگفتی ها نگاه می کنیم.در سفری اکتشافی در گذشته K به ما بپیوندید و از مدت زمانی که پلاستیک در تمام اشکال مختلف آن با ما بوده است شگفت زده شوید.

نقاط عطف K دوسلدورف

 

 در سال 1950، 2 میلیون تن پلاستیک در سراسر جهان تولید می شود.از همین سال به بعد، تولید پلاستیک به سرعت توسعه می یابد. بدون پلاستیک، معجزه اقتصادی پس از جنگ ممکن نبود. این تولد K در دوسلدورف است. شما می توانید هر آنچه در صنعت K در طول این 70 سال موفقیت اتفاق افتاده است را در جدول زمانی زیر کشف کنید:

1952 – شروع K دوسلدورف

270 غرفه‌دار از آلمان از 11 تا 19 اکتبر در K’52 شرکت می‌کنند و حدود 14000 متر مربع از فضای خالص نمایشگاه را اشغال می‌کنند. 165000 بازدید کننده به دوسلدورف می آیند. شعار این است:«معجزات پلاستیک»

اولین K توسط رئیس جمهور سابق آلمان فدرال تئودور هیوس افتتاح شد.


_______________________________________________

1955

شرکت‌های بزرگ‌تر و بیشتری امکانات پردازش پلاستیک را در K در دوسلدورف ارائه می‌کنند.

1959

یک کت شیک ضد آب PVC برای خانم های شیک پوش در K 1959 مورد استقبال قرار گرفت.

___________________________________________

1963

K تبدیل به یک نمایشگاه تجاری خالص می شود.

خودروی اسپرت خوش فرم که بدنه آن کاملاً از Vesto (رزین پلی استر) ساخته شده است، بازدیدکنندگان را در K 1963 شگفت زده می کند. این اولین بدنه پلاستیکی تولید شده برای خودروهای سواری در آلمان است.

 

_______________________________________________________________

1971

K در مرکز نمایشگاه استاکوم برگزار می شود. زمان افتتاح در ماه سپتامبر، سایت دوسلدورف به عنوان مدرن ترین و پیشگام ترین مکان نمایشگاه تجاری در اروپا در نظر گرفته می شود.

محوطه نمایشگاه جدید اکنون فضای بیشتری نسبت به سالن های قدیمی ارائه می دهد.

____________________________________________________

1975

جمهوری دموکراتیک آلمان خوشحال است که قدرت نوآورانه خود را در پلاستیک در K در دوسلدورف نشان می دهد.

_____________________________________________________

1979

هنری کیسینجر، وزیر امور خارجه سابق آمریکا، نمایشگاه k_1979 را افتتاح کرد.

گفتگو با وزیر اقتصاد فدرال وقت، «اتوگراف لامبسدورف» در این نمایشگاه را هم نباید از دست داد.

______________________________________________________________

1983

K’83 غرفه داران خود را با شتاب از پشت غرفه‌ها به نمایشگاه به شیوه ای اسپرت و غیررسمی دعوت می کند.علاوه بر این، از آنها با موسیقی برای سفارش مطالب تبلیغاتی تشکر می کند.

______________________________________________________________________

1989

غرفه مشترک ایالات متحده همیشه جاذبه بازدیدکنندگان در K در دوسلدورف است.

____________________________________________________________

1998

ورزش و سرگرمی را نباید در K از دست داد.

.

_______________________________________________

2001

نمایش ویژه در K 2001 با شعار “پلاستیک برای فضای بیرونی – حل کننده مشکلات روی زمین” توسط آژانس فضایی اروپا (ESA)برای مخاطبان اجرا

می شود. در همین سال نمونه هایی از انتقال فناوری موفق در سالن جدید نمایشگاه نمایش داده می شود________________________________________________________

2007

هیئت‌های هندی بازدیدکنندگان دائمی K در دوسلدورف هستند. هند همچنان یکی از سریع ترین کشورهای در حال رشد در صنعت پلاستیک است.

در نمایشگاه ویژه K 2007، طیف عملکرد پلیمرها با استفاده از نمایش‌های به یاد ماندنی تجسم می‌شود. حوزه های مختلف استفاده و کاربرد به شیوه ای زنده توسط مدل‌ها ارائه شده است

________________________________________________________________

2013

یوشکا فیشر، سیاستمدار سابق حزب سبز آلمان در K صحبت رکده و تفکر و رفتار پایدار در صنعت پلاستیک را ترویج می کند. همچنین در میان نمایندگان صنایع شیمی و مهندسی مکانیک هم این موضوع به عنوان یک درخواست برای آینده اقتصادی مطرح می‌شود. در همین سال به عنوان بخشی از نمایش ویژه با عنوان “پلاستیک حرکت می کند”، روانپزشک، دانشمند و ماجراجو سوئیسی، برتراند پیکارد، در k حضور می‌یابد.

او با هواپیمای خورشیدی “Solar Impulse” که بدون حتی یک قطره سوخت کار می‌کند، از ایالات متحده عبور کرده و ثابت می کند که پلاستیک چه کارایی بالایی دارد.

 

_____________________________

2016

K با حدود 236 هزار بازدیدکننده تجاری، رکورد جدیدی را به نام خود ثبت کرد.

__________________________________________________

2019

منعکس کن. تجدید نظر کنید.بازاندیشی. کلمات کلیدی K 2019 هستند.پیش از این هرگز این صنعت به اتفاق آرا از مسائل سازگاری با محیط زیست استقبال نکرده بود.

حفاظت از منابع و اجتناب از زباله و همچنین اقتصاد چرخشی در حال تبدیل شدن به بزرگترین میدان عمل برای صنعت پلاستیک و لاستیک است. ____________________________________________________________________

2022

K در دوسلدورف هفتادمین سالگرد خود را جشن می گیرد. یک نمایشگاه تجاری برای صنعت پلاستیک و لاستیک، نه تنها انگشت خود را بر نبض روزگار گذاشته است، بلکه مسیر آینده ای مسئولانه را تعیین می کند که در آن پلاستیک بخش مهمی از راه حل است. بنابراین، سه موضوع راهنمای K 2022 عبارتند از: اقتصاد چرخشی، حفاظت از آب و هوا و دیجیتالی شدن.