11000 قلم کالا، زیر دوربین نظارتی کنترل افزایش قیمت

سیاست گذاری جدید امارات متحده در کنترل قیمت 300 کالای اساسی 11000 قلم کالا، زیر دوربین نظارتی کنترل افزایش قیمت وزارت اقتصاد امارات متحده عربی سیاست جدیدی را در مورد نحوه قیمت‌گذاری کالاهای اساسی و اقلام خوراکی تصویب کرده است که بر اساس آن تأمین‌کنندگان باید مدارکی را برای توجیه افزایش قیمت برخی از کالاهای […]

سیاست گذاری جدید امارات متحده در کنترل قیمت 300 کالای اساسی

11000 قلم کالا، زیر دوربین نظارتی کنترل افزایش قیمت

وزارت اقتصاد امارات متحده عربی سیاست جدیدی را در مورد نحوه قیمت‌گذاری کالاهای اساسی و اقلام خوراکی تصویب کرده است که بر اساس آن تأمین‌کنندگان باید مدارکی را برای توجیه افزایش قیمت برخی از کالاهای مورد تقاضا مانند: شیر، مرغ، شکر، نمک، برنج و غیره ارائه دهند.

 

سیاست جدید، کالاها را به دو گروه تقسیم می‌کند.گروه اول شامل آن دسته از کالاهایی است که تأمین‌کنندگان آنها در نتیجه هزینه بالای واردات می‌خواهند قیمت محصولات خود را افزایش دهند. در این صورت، تأمین‌کنندگان موظف هستند با مراجعه به سایت وزارت اقتصاد کشور از طریق سامانه‌ای که مخصوص این خدمات فراهم شده است درخواست تأییدیه بدهند.همچنین، متقاضیان باید کلیه مدارک و اطلاعات مربوط به افزایش هزینه‌ها و علل مستقیم آن را ارائه دهند تا درخواستشان به طور جامع بررسی و سپس در مورد تأیید و درصد افزایش قیمت مصوب تصمیم‌گیری شود.

این گروه شامل بیش از 11000 کالا از جمله شیر تازه و شیر خشک، مرغ و تخم مرغ، نان، آرد، شکر، نمک، برنج و حبوبات، روغن خوراکی، آب معدنی و غیره است.

گروه دوم شامل کالاهایی است که بر اساس فراوانی، تغییرات عرضه و تقاضا، رقابت‌پذیری قیمت‌ها، و تعدد تأمین‌کنندگان و عدم لزوم تأیید قبلی از سایر کالاهای اساسی جدا شده‌اند.

این گروه عبارت است از دسته محدودی از کالاها، به‌ویژه بیسکویت، شکلات، انواع محصولات موردنیاز در صنعت شیرینی‌سازی، برخی از محصولات لبنی، محصولات غذایی منجمد، آب‌میوه و بستنی، چای، قهوه، کاکائو و فرآورده‌های آن، گندم، جو دوسر، چیپس سیب‌زمینی و انواع مواد و ابزار نظافت خانگی.

 

300 کالای اساسی در 40 فروشگاه رصد می‌شوند

به گزارش خلیج تایمز، وزارت اقتصاد امارات متحده عربی روز چهارشنبه اعلام کرد که برای کنترل بازار به طور منظم قیمت 300 کالای اساسی مورد تقاضا را در بیش از 40 فروشگاه در کشور رصد می کند.

پرتقاضاترین اقلام به 11 دسته اصلی شامل ماهی و غذاهای دریایی، گوشت و مرغ، نان، غلات و فرآورده‌های آن‌ها، لبنیات، پنیر، تخم‌مرغ، روغن‌ها، میوه و سبزی‌ها، آب، آب‌میوه‌ها و مواد پاک‌کننده تقسیم می‌شوند.

این سازمان خاطرنشان کرد که کنترل قیمت یک فرایند مداوم است و هرگونه افزایش غیرموجه قیمت تخلف محسوب شده و پیگرد قانونی خواهد داشت.

وزارت اقتصاد امارات متحده عربی با مشارکت ادارات اقتصادی و مقامات نظارتی در سطوح محلی و فدرال قیمت‌ها را نظارت و بازرسی می‌کند.


گروه ترجمه انجمن ملی صنایع پلیمر ایران

منبع : خلیج تایمز