آغاز عرضه‌های تلفیقی محصولات پتروشیمی از هفته آینده

آغاز عرضه‌های تلفیقی محصولات پتروشیمی از هفته آینده به گزارش اینپیا، جلسه کمیته مدیریت بازار صمت، شب گذشته با حضور انجمن پلیمر ایران، انجمن صنفی کارفرمایان پتروشیمی و هلدینگ خلیج فارس در خصوص استفاده از الگوی عرضه تلفیقی در فروش‌های آتی محصولات دارای کسری عرضه در بورس کالا و تامین کامل بازار، در وزارت صنعت، […]

آغاز عرضه‌های تلفیقی محصولات پتروشیمی از هفته آینده

به گزارش اینپیا، جلسه کمیته مدیریت بازار صمت، شب گذشته با حضور انجمن پلیمر ایران، انجمن صنفی کارفرمایان پتروشیمی و هلدینگ خلیج فارس در خصوص استفاده از الگوی عرضه تلفیقی در فروش‌های آتی محصولات دارای کسری عرضه در بورس کالا و تامین کامل بازار، در وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.

در این جلسه که با حضور وزیر صمت و معاونین این وزارتخانه برگزار شد، محمدصادق مفتح، قائم مقام وزیر صمت گفت: وظیفه حاکمیت است که تمام مواد اولیه موردنیاز سرمایه‌گذاران بخش صنعت را تأمین کند، چه از مسیر واردات و چه از مسیر جلوگیری از صادرات و توزیع در بازار داخل. او همچنین افزود: حتما طی هفته آینده به صورت کارشناسی کف عرضه ها افزایش پیدا خواهد کرد.

همچنین در این جلسه قید شد که فرمول قیمت تلفیقی محصولات در هفته آتی با بورس کالا توافق و عرضه ها به مرور زمان از طریق واردات و تلفیق آن با تولید داخلی، انجام شود.


براورد نیاز ماهانه بازار داخلی به مواد پتروشیمی که بازار آن دارای کسری عرضه بوده و تقاضا بایستی با الگوی عرضه تلفیقی تامین شود