صنعت پلیمر صادراتی ۲.۷ میلیارد دلاری دارد

مسعود جمالی در حاشیه اصفهان پلاست:

صنعت پلیمر صادراتی ۲.۷ میلیارد دلاری دارد

رئیس انجمن مدیران صنایع استان اصفهان گفت: طی دو سال گذشته پلیمر اولین صنعت صادراتی کشور بوده و بیش از ۲.۷ میلیارد دلار به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم در این حوزه صادرات داشته‌ایم.

 

مسعود جمالی دیروز (سه‌شنبه، ۲۰ اردیبهشت‌ماه) در افتتاحیه دو نمایشگاه تخصصی  رنگ و رزین و اصفهان پلاست، با اشاره به ظرفیت صنعت پلاستیک و پلیمر، گفت: پلاستیک به ویژه در دوران کرونا به صنعتی تبدیل شد که به سلامت جامعه بسیار کمک کرد.

وی با بیان اینکه پلیمرها در زندگی روزمره، خودرو، پزشکی، هوافضا و … حضور دارند، تاکید کرد: صنعت پلیمر پیشران صادرات صنایع کشور است و طی دو سال گذشته اولین صنعت صادراتی کشور بوده و بیش از ۲.۷ میلیارد دلار به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم در این حوزه صادرات داشته‌ایم.

وی همچنین افزود: ۱.۵ درصد تولید ناخالص کشور متعلق به صنعت پلیمر و ۳.۶ درصد اشتغال کشور در این صنعت است.

وی اضافه کرد: در استان اصفهان بیش از ۴۰۰ واحد تولیدی و صنعتی و ۸۵۰ واحد تولیدی و صنفی در صنعت پلیمر فعال است.

جمالی با توجه به جایگاه صنعت پلاستیک اصفهان از سازمان صمت بابت همراهی با صنعت پلیمر تشکر و اعلام آمادگی کرد برگزاری نمایشگاه با توجه به رسالت اصلی آن در حوزه بین‌الملل و صادرات توسط انجمن صنایع پلیمر اصفهان هر چه پرشورتر برگزار شود.

سعید ترکمان، رئیس انجمن ملی صنایع پلیمر ایران نیز در این نمایشگاه، گفت: پیام نمایشگاه اصفهان این است که صنعتگران در شرایط سخت هم حضور دارند.

وی اظهار کرد: سال گذشته صنعت پلیمر کشور ۲.۵ میلیارد دلار صادرات داشت و ارز آن را در تنگناهای ارزی به کشور رساند.

همچنین رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه، گفت: این رویدادها در اقتصاد و صنعت ما می‌تواند موثر باشد به خصوص که بعد از چند سال رکود، رونق پیش روست.

امیرحسین کمیلی به شعار امسال اشاره کرد و افزود: کشور و به ویژه استان اصفهان ظرفیت‌های بسیاری در صنایع پلیمری و پتروشیمی دارد و این استان از لحاظ تولیدات صنعتی و همچنین بزرگان علمی و دانش بنیان در عرصه‌های مختلف صنعت به ویژه در صنعت پلیمر و کامپوزیت حرف برای گفتن دارد.

وی تاکید کرد: توسعه صنایع پایین دستی موجب ارزش افزوده بیشتری می‌شود و هدفگذاری ما باید فتح بازارهای جهانی باشد و صادرات یکی از هدف‌های اصلی ما است.

منبع : ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای ثبت نام کلیک کن
ثبت نام در همایش از طریق واتساپ
سلام؛
به دبیرخانه انجمن ملی صنایع پلیمر ایران خوش آمدید