دکتر مرتضی شاهمیرزایی؛ مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران:

نگاه شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران به فروش اعتباری محصولات پتروشیمی

دکتر مرتضی شاهمیرزایی مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران با حضور در همایش “ارتقاء فروش اعتباری محصولات در شرکت های پتروشیمی پلیمری” که صبح امروز در هتل المپیک برگزار شد؛ گفت:این جمع بسیار باشکوه است و پشت سر هرکدام از شما صنعت و جمع های موثر و حساس وجود دارد به همین دلیلی فرصت را […]

دکتر مرتضی شاهمیرزایی مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران با حضور در همایش “ارتقاء فروش اعتباری محصولات در شرکت های پتروشیمی پلیمری” که صبح امروز در هتل المپیک برگزار شد؛ گفت:این جمع بسیار باشکوه است و پشت سر هرکدام از شما صنعت و جمع های موثر و حساس وجود دارد به همین دلیلی فرصت را مغتنم شمرده و امروز ابتدا یاد می کنم از تمام کسانی که از گذشته تا کنون با تلاش های بسیار برای این صنعت تلاش کرده اند؛ برای همه رفتگان رحمت طلب می کنم و برای همه بازنشستگان سلامتی می خواهم همچنین برای افرادی که هنوز در صحنه هستند؛ از آنها می خواهم تا می توانند خود را وقف این صنعت کنیم تا کامل شود.

وی با اشاره به شهادت سردار سلیمانی افزود: راه و رسم ایشان مکتبی برای همه ما است. ایشان الگوی و چهره ای است الهام بخش که برای همه ما تبدیل به یک قهرمان شد. ما به جز اولیای خدا الگوی دیگری نداشتیم که ایشان الگوی مهمی شد. همه باید بدانند که جان این افراد منشا حیات و امنیت ما است. اقتصاد و فعالیت اجتماعی بدون امنیت هیچوقت میسر نمی شد.

شاهمیرزایی با اشاره به جایگاه ایران در منطقه و دنیا افزود: نباید فراموش کنیم که علت احترامی که در منطقه و دنیا برای ایران قائل هستند چیست. امیدواریم پیشرفت‌ها به گونه‌ای باشد که واحدهای پایین دست در تمام سطوح مثل نساجی لوازم خانگی صنایع خودرویی و دریایی و … تکمیل شده و به صادرات برسیم. ما باید صنایع پتروشیمی را تکمیل کنیم.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران اظهار کرد: همه  اعضا و زیر مجموعه‌های صنعت پتروشیمی از ریز تا درشت باید تکمیل شود و ما نباید از دیگر شورها عقب بیوفتیم. چراکه هم منابع و هم دانش مورد نیاز همگی در اختیار ماست. هدف ما تکمیل صنعت پتروشیمی در بخش پایین دست است. همانطور که مشخص است در صنایع بالا‌دستی، مشکل خاصی وجود ندارد. در حوزه اجرا هم تجربه بسیا خوبی کسب شده و نسبت به اوایل انقلاب تقریبا به رشد 60 برابری رسیده است. به گونه‌ای که از تولید 1.5 به 90 تن رسیده‌ایم و هم اکنون در حال عبور از همین رقم 90 تن هستیم.