مهندس جلیل جلالی فر: بررسی فرصت‌های صادرات بازار اوراسیا

به گزارش اینپیا، مهندس سید جلیل جلالی فر، مشاور منطقه آزاد انزلی در امور روابط اقتصادی با روسیه و نماینده و مشاور منطقه آزاد لوتوس آستراخان در ایران در پنل همایش به موضوع«بررسی فرصت‌های صادرات بازار اوراسیا» پرداخت. وی در ابتدا ضمن اشاره به آمار و ارقام روند صادرات ایران در حوزه های مختلف به […]

به گزارش اینپیا، مهندس سید جلیل جلالی فر، مشاور منطقه آزاد انزلی در امور روابط اقتصادی با روسیه و نماینده و مشاور منطقه آزاد لوتوس آستراخان در ایران در پنل همایش به موضوع«بررسی فرصت‌های صادرات بازار اوراسیا» پرداخت.
وی در ابتدا ضمن اشاره به آمار و ارقام روند صادرات ایران در حوزه های مختلف به روسیه گفت: ما اگر توافقنامه تجارت آزاد هم امضا کنیم قادر نخواهیم بود که از فرصت استفاده کنیم. ما یک سری ضعف ها در کشورهای هدف داریم که باید برطرف شود اما یک بخش از ضعف ها در مورد خود بخش خصوصی ما است. نگاه مدیریتی ما در بخش خصوصی مشکلات فراوانی دارد.
وی سپس گفت: ما در بازار هدف، حضور فیزیکی نداریم. حدود ۱۴ میلیارد دلار واردات اوراسیا در بخش محصولات پلیمری است اما بخش بسیار ناچیزی از این بازار را ما گرفته ایم.
جلالی فرد با نام بردن از برخی تشکل های اقتصادی روسیه در حوزه پلیمر، گفت: ما پیگیری هایی برای برگزاری B to B با این تشکیلات داشتیم. من اطمینان دارم که اگر پیگیری‌های ما جواب بدهد موفق خواهیم بود. در حال حاضر نیز پیگیری‌های لازم در حال انجام است. من فکر می‌کنم از همین الان، بخش خصوصی محصولات پلیمری ما می‌بایست پیگیر پرزنت‌های خود از محصولات صادراتی خود باشند.
او در ادامه در مورد صادرات متداوم بیان کرد: صادرات متقاطع هیچ تاثیری نخواهد داشت. ما باید با حفظ حضور فیزیکی در بازار هدف (به طور مثال با ثبت یک شرکت صادراتی از طرف انجمن ملی در این کشورها)، به صورت مستمر د رحوزه صادرات فعالیت کنیم. از نظر اجتماعی نیز فضای کشور روسیه به سمت ایران است و مردم روسیه، ایران را کشور دوست خود می‌دانند. با پیگیری‌های اصولی در این حوزه می‌توان تحولات بسیار خوبی در حوزه صادرات محصولات پلیمری به روسیه را شاهد باشیم.