تعطیلی مجتمع های تولید اوره و آمونیاک اسپانیا به دلیل بحران گاز

مجتمع های تولید اوره فرتیبریا و واحدهای آمونیاک در اسپانیا به‌ دلیل قیمت بالای گاز تعطیل شدند. به گزارش اینپیا به نقل از نیپنا، تأسیسات شرکت فرتیبریا در منطقه «پالاوس دلا فورنترا» که اوره و آمونیاک آمونیاک تولید می کند، به‌دلیل قیمت بالای گاز طبیعی، برای یک ماه دیگر تعطیل می‌ماند. این شرکت همچنین اعلام […]

مجتمع های تولید اوره فرتیبریا و واحدهای آمونیاک در اسپانیا به‌ دلیل قیمت بالای گاز تعطیل شدند.

به گزارش اینپیا به نقل از نیپنا، تأسیسات شرکت فرتیبریا در منطقه «پالاوس دلا فورنترا» که اوره و آمونیاک آمونیاک تولید می کند، به‌دلیل قیمت بالای گاز طبیعی، برای یک ماه دیگر تعطیل می‌ماند.

این شرکت همچنین اعلام کرد: تولید اوره و آمونیاک در تأسیسات وئرتولانو واقع در مرکز اسپانیا پس از انجام تعمیرات دوره‌ای و عملیات نگهداری 50 درصد ظرفیت تولیدش را ازسر می‌گیرد.

شرکت فرتیبریا، تولید آمونیاک در منطقه پالاوس واقع در جنوب اسپانیا را از یکم اکتبر امسال (نهم مهرماه) به‌دلیل قیمت بالای گاز طبیعی تعطیل کرد.

این تأسیسات دارای ظرفیت تولید سالانه 400 هزار تن آمونیاک، 250 هزار تن اوره و 200 هزار تن نیترات آمونیوم اوره (UAN) است.

گاز طبیعی خوراک اصلی تولید آمونیاک است.

جدا از قیمت‌های بالای گاز طبیعی، این شرکت اسپانیایی هزینه‌های بالای برق و انتشار دی‌اکسید کربن (CO2) را نیز عامل این وضع می‌داند.

قیمت گاز طبیعی از ماه مه تا اکتبر امسال 250 درصد و در مقایسه با سپتامبر سال 2020، 580 درصد افزایش یافته است.

فرتیبریا اعلام کرد: در حالی که انتظار می‌رفت توقف تولید در پالوس یک ماه طول بکشد، تعطیلی تا پایان نوامبر تمدید شده است زیرا وضع در هفته‌های گذشته بهبود نیافته است.