رفع مشکلات ایفای تعهد ارزی واحدهای تولیدی-صادراتی در آینده نزدیک

رئیس کمیته توسعه صادرات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید گفت: مشکلات فعلی در خصوص رفع تعهد ارزی واحدهای تولیدی-صادراتی که اقدام به ارسال نمونه کالا به کشورهای هدف کرده‌اند و درآمد ارزی نداشته‌اند با توجه به تصمیمات کمیته اقدام ارزی به زودی رفع خواهد شد.   به گزارش اینپیا و به نقل از سازمان […]

رئیس کمیته توسعه صادرات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید گفت: مشکلات فعلی در خصوص رفع تعهد ارزی واحدهای تولیدی-صادراتی که اقدام به ارسال نمونه کالا به کشورهای هدف کرده‌اند و درآمد ارزی نداشته‌اند با توجه به تصمیمات کمیته اقدام ارزی به زودی رفع خواهد شد.

 

به گزارش اینپیا و به نقل از سازمان توسعه تجارت ایران، محمود بازاری در پنجمین جلسه کمیته توسعه صادرات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، ضمن تشریح موارد و مشکلات مطرح شده از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان اظهار داشت: از عمده این موارد در زمینه واحدهای تولیدی- صادراتی در خصوص صادرات از محل ورود موقت مواد اولیه و نحوه ایفای تعهدات ارزی در حوزه صنعت شمش سرب و روی است.

وی افزود: نحوه ایفای تعهدات ارزی صادرکنندگانی که تا مورخ 16/5/1397 به صورت ریالی صادرات داشته‌اند، در کمیته اقدام ارزی سازمان توسعه تجارت ایران در دست پیگیری است.

گفتنی است، در ادامه این نشست فعالان بخش خصوصی حاضر در جلسه پیشنهاد کردند که مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی-صادراتی استان‌ها در جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و کارگروه توسعه صادرات بررسی شده و حل و فصل شود.

یادآور می‌شود، پنجمین جلسه کمیته توسعه صادرات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با حضور نمایندگان بانک مرکزی، معاونت امور صنایع وزارت صمت، گمرک ایران، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد ویژه اقتصادی، اتاق تعاون ایران، خانه صنعت، معدن و تجارت ایران، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان و نمایندگان دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی استان مذکور به صورت مجازی با میزبانی سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد و مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی- صادراتی استان زنجان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.