قیمت جهانی نفت باز هم بالا رفت

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲۵ سنت معادل ۰.۲۹ درصد افزایش به ۸۷ دلار و ۹۰ سنت رسید.

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی صنایع پلیمر ایران و به نقل از رویترز، قیمت نفت تغییر چندانی در اولین ساعات تجارت در روز چهارشنبه نداشته است. به نظر می‌رسد نگرانی‌ها در مورد اختلال در عرضه نفت به خاطر آغاز درگیری بین رژیم صهیونیستی و حماس کاهش یافته است.
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲۵ سنت معادل ۰.۲۹ درصد افزایش به ۸۷ دلار و ۹۰ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۱۷ سنت معادل ۰.۲۰ درصد افزایش ۸۶ دلار و ۱۴ سنت معامله می‌شود.
نفت برنت و نفت آمریکا هر دو بیش از ۳ دلار و ۵۰ سنت در روز دوشنبه به دنبال ترس از گسترش درگیری‌های غزه افزایش یافت.
با وجود اینکه رژیم صهیونیستی تولید نفت کمی دارد، اما بازار‌ها نگرانند در صورت بالا گرفتن درگیری‌ها، عرضه نفت خاورمیانه تحت تاثیر قرار گرفته و کمبود احتمالی نفت در بازار در ادامه سال جاری میلادی تشدید شود.
مخاطرات سیاسی مانع کاهش قیمت نفت خام شده است. رژیم صهیونیستی غزه را زیر آتش گرفته است. گروه‌های مسلح عراقی و یمنی تهدید کرده‌اند در صورت دخالت واشنگتن و حمایت آن از رژیم صهیونیستی منافع این کشور را مورد هدف قرار می‌دهند.
یک نکته مثبت در مورد عرضه نفت پیشرفت مذاکرات بین ونزوئلا و آمریکا در مورد برداشته شدن بخشی از تحریم‌ها و افزایش صادرات نفت ونزوئلا توسط یک شرکت خارجی دیگر است.