مدیر نمایشگاه ایران پلاست تاکید کرد: تشکل‌ها بازوی مشورتی و اجرایی ایران پلاست

مدیر نمایشگاه بین المللی ایران پلاست، از برگزاری این رویداد بزرگ در عرصه صنعت پلیمر و پلاستیک با همکاری و مشارکت انجمن ها و تشکل های تخصصی خبر داد و گفت: تشکل ها و انجمن های بازوی مشورتی و اجرایی پانزدهمین نمایشگاه ایران پلاست هستند. به گزارش اینپیا به نقل از ستاد خبری نمایشگاه ایران […]

مدیر نمایشگاه بین المللی ایران پلاست، از برگزاری این رویداد بزرگ در عرصه صنعت پلیمر و پلاستیک با همکاری و مشارکت انجمن ها و تشکل های تخصصی خبر داد و گفت: تشکل ها و انجمن های بازوی مشورتی و اجرایی پانزدهمین نمایشگاه ایران پلاست هستند.

به گزارش اینپیا به نقل از ستاد خبری نمایشگاه ایران پلاست؛ ایوب بنوی رئیس کل روابط عمومی و مدیر نمایشگاه بین المللی ایران پلاست، با بیان اینکه صبح امروز (چهارشنبه 29 دی ماه) جلسه ای با حضور، برخی تشکل های صنعت پلیمر و مدیران سازمان توسعه تجارت و شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد، گفت: یکی از بارزترین ویژگی های پانزدهمین دوره نمایشگاه ایران پلاست تعامل دوسویه میان شرکت ملی صنایع پنروشیمی و  انجمن ها و تشکل ها است.

وی با بیان اینکه در فرایند جانمایی و واگذاری غرفه های اختصاص یافته به نمایشگاه ایران پلاست، انجمن ها و تشکل های تخصصی مشارکت کرده اند، افزود: پیرو سیاست گذاری های انجام شده چهار سالن از طریق تشکل ها به غرفه گذاران واگذار شده و چهار سالن دیگر نیز برای جانمایی سایر علاقه مندان در نظر گرفته شده بود.

وی ادامه داد: در جلسه یاد شده نمایندگان انجمن های ملی صنایع پلیمر، انجمن پلی یورتان، انجمن تولیدکنندگان مستربچ و کامپاند و انجمن صنفی کارفرمایی سازندگان ماشین آلات از دغدغه های خود برای برگزاری این دوره از جمله محدودیت فضای در اختیار گفتند و درخواست خود را مبنی بر افزایش مساحت اعلام کردند.

به گفته مدیر نمایشگاه بین المللی ایران پلاست، در این جلسه رییس امور نمایشگاه ها در سازمان توسعه تجارت و نیز  مدیر روابط عمومی شرکت سهامی نمایشگاه ها با اشاره به تراکم برگزاری نمایشگاه ها در نیمه دوم امسال به دلیل پیک کرونا در نیمه اول سال و همچنین برگزاری همزمان دو نمایشگاه دیگر با ایران پلاست، عملا بحث اضافه شدن فضای جدید نمایشگاهی برای این دوره ایران پلاست منتفی است، اما شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی این اطمینان را به تشکل ها داد که تمامی فضای نمایشگاه در دوره آینده به ایران پلاست اختصاص یابد.

ایوب بنوی، در خصوص برخی از انتقادها در مورد ساعت بازدید نمایشگاه ایران پلاست که از سوی سازمان سهامی نمایشگاههای بین المللی تهران 8 الی 15 درنظر گرفته شده است، خاطر نشان کرد: مساله بعدی که در این جلسه به نیابت از سوی ذی نفعان مطرح شد، تغییر ساعت بازدید از زمان مقرر شده به  9 صبح تا 17 عصر بود که  این موضوع در سطح وزرا در حال رایزنی است.

مدیر برگزاری نمایشگاه بین المللی ایران پلاست، همچنین در خصوص برگزاری رویدادهای، نشست های تخصصی و کارگاههای آموزشی در ایام برگزاری نمایشگاه ایران پلاست، اظهار کرد: برگزاری رویدادها، نشست های تجاری و کارگاه های آموزشی عنوان دیگری در جلسه بود که مقرر شد از سوی برگزارکننده و همچنین مشارکت کنندگان به صورت جدی پیگیری و اجرا شود.

ایوب بنوی افزود: در پانزدهمین ایران پلاست نیز همچون روال ادوار گذشته، علاوه بر دعوت از هیات های تجاری موثر از کشورهای جهان، برای اولین بار بازدیدکنندگانی از برخی کشورهای نظیر امریکای جنوبی و اوراسیا برای حضور در نمایشگاه ایران پلاست به تهران خواهند آمد.

وی تاکید کرد: در نظر است با استفاده از توانایی های سازمان توسعه تجارت و شرکت سهامی نمایشگاهها و نیز انجمن ها، امکان حضور هماهنگ در نمایشگاهها در کشورهای هدف فراهم گردد.

گفتنی است، پانزدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست 18 الی 21 بهمن ماه در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهرن برگزار می شود.