مقایسه بازار پلی اتیلن آمریکا در سال 2015 و 2022

در دوران همه‌گیری ویروس کرونا، استفاده از لوازم بهداشتی، خرید غذا به صورت آنلاین و افزایش استفاده مواد بسته‌بندی و رشد تقاضا برای لوازم الکترونیکی باعث افزایش تقاضای پلی‌اتیلن شد. به گزارش اینپیا به نقل از مرکز مطالعات زنجیره ارزش، با نزدیک شدن پایان همه‌گیری کرونا در جهان، انتظار برای تبدیل بازار PE به بازار […]

در دوران همه‌گیری ویروس کرونا، استفاده از لوازم بهداشتی، خرید غذا به صورت آنلاین و افزایش استفاده مواد بسته‌بندی و رشد تقاضا برای لوازم الکترونیکی باعث افزایش تقاضای پلی‌اتیلن شد.

به گزارش اینپیا به نقل از مرکز مطالعات زنجیره ارزش، با نزدیک شدن پایان همه‌گیری کرونا در جهان، انتظار برای تبدیل بازار PE به بازار خریداران (بازاری که به علت مازاد عرضه قیمت توسط خریداران تعیین می‌شود) تقویت شده است.

چین نیز در حال افزایش ظرفیت برای تأمین PE مورد نیاز داخلی خود است.

همچنین نمودار زیر نشان می‌دهد ظرفیت تولید انواع PE در ایالات متحده رو به افزایش است.

با افزایش درصد واکسیناسیون جهانی، انتظار می‌رود تقاضا برای PE در آفریقا و خاورمیانه افزایش یابد.همچنین زمان لازم است تا استفاده از لوازم بهداشتی کاهش یابد.

افزایش قیمت نفت نیز باعث ایجاد تقاضای PE برای ذخیره‌سازی و دور ماندن از نوسانات قیمت شده‌است.

سقوط اخیر قیمت PE در اروپا نشان می‌دهد مؤلفه‌های تقویت کننده تقاضا برای PE در برابر افزایش عرضه تاثیری ندارد و بازار PE زودتر از انتظار به بازار خریداران تبدیل خواهد شد.