بارگیری در برخی از پتروشیمی‌های جنوب کشور آغاز شده است

گزارش اختصاصی اینپیا؛ بارگیری در برخی از پتروشیمی‌های جنوب کشور آغاز شده است   در اولین روزهای کاری سال 1401 اخباری مبنی بر اعتصاب کامیونداران و رانندگان خودروهای سنگین در برخی مناطق کشور منتشر شد. بر اساس تصاویر منتشر شده از کاربران در شبکه‌های اجتماعی ، کامیونداران در اعتراض به مسائلی چون  نبود ابتدایی ترین […]

گزارش اختصاصی اینپیا؛
بارگیری در برخی از پتروشیمی‌های جنوب کشور آغاز شده است

 

در اولین روزهای کاری سال 1401 اخباری مبنی بر اعتصاب کامیونداران و رانندگان خودروهای سنگین در برخی مناطق کشور منتشر شد.

بر اساس تصاویر منتشر شده از کاربران در شبکه‌های اجتماعی ، کامیونداران در اعتراض به مسائلی چون  نبود ابتدایی ترین امکانات و ‌هزینه‌های بالای نگهداری در این رسته شغلی، دست به اعتصاب زده و روند بارگیری را متوقف کردند.

در گفت وگوی روابط عمومی انجمن ملی صنایع ملی پلیمر ایران، با چند تن از منابع مطلع، اعتراض کامیونداران به گرانی لاستیک و سایر هزینه‌های نگهداری، اختلالاتی را در جریان بارگیری در طول هفته گذشته به وجود آورد. اما از امروز فرآیند بارگیری به صورت محدود آغاز شده و اوضاع رو به بهبود است.

در گفت و گوی روابط عمومی اینپیا با برخی از شرکت‌های باربری‌ در منطقه جنوب کشور، در پی مشکلات پیش آمده در هفته گذشته،‌ مشکل نبود راننده در دو روز اخیر تا حدودی  بهبود پیدا کرده  و بارگیری در تعداد محدودی از پتروشیمی‌های این منطقه مانند پتروشیمی جم،‌ تخت جمشید و آریا ساسول با بازگشت کامیونداران، در حال بازگشت به روال سابق است.

 پیش تر در برخی از رسانه ها این اعتصاب به دعوت شورای هماهنگی رانندگان سراسر کشور  گزارش شده بود. احمد کریمی، دبیر انجمن صنفی کامیون داران، ضمن تکذیب این خبر به خبرگزاری مهر گفت : فراخوان اخیر اعتراضات رانندگان که با  عنوان «اتحادیه سراسری کامیون داران و رانندگان کشور»  منتشر شده است جعلی است.   چنین اتحادیه‌ای وجود خارجی ندارد. آنچه واقعیت دارد «کانون صنفی رانندگان» است و ما هم اعلام کرده ایم که این فراخوان جعلی است ولی پیگیر مشکلات رانندگان خواهیم بود.